Odpusťte nám tak příšerný titulek. I nám se otevírá kudla v kapse, když je něco „více než“ a „s příběhem“. Příběhy dneska vyprávějí marmelády, hospody, šperky i nábytek. A jsou to „více než“ džemy, židle a náramky. Ale nemohli jsme si pomoct. Naše balíčky příběhů jsou opravdu jiné než všechny ostatní balíčky na trhu. Skládají je pro vás zajímavé osobnosti, a to z neprovařených knižních titulů vydaných malými nakladateli. Jestli rádi čtete a také s nadšením pácháte dobré skutky, uložte si Linku451 do oblíbených.

Pojem „příběh“ ztratil v poslední době na síle. A přitom příběhy jsou všude kolem nás. Každý den je malý příběh. Přijdete pozdě do práce a šéfovi odvyprávíte omluvu: Už jsem byl na cestě, ale musel jsem se vrátit pro klíče od kanceláře. Otevřu dveře, naše kočka zdrhne na chodbu a vběhne otevřenými dveřmi sousedovi do bytu. Jenže soused má velkýho psa, a ten pes... Vidíte? Příběh!

Vyberte si z balíčků zde! Jaký bude ten Váš?


A nejen to. Celý náš život je jeden velký příběh na určité téma. To máme velkým písmem vytištěné na čele, a často o tom ani nevíme. Cestovatel bez cíle. Muzikant. Matka, která dýchá pro svoji rodinu. Ten, který v tichu loví ryby. Estetik. V pohodě týpek... Dosaďte si sami, kým se cítíte být. Příběhy si pomáháme, když vyprávíme o druhých: Je to děsnej Oblomov! Kdo? No je línej, nic pořádnýho z něj nevypadne. Dělá jim doma Popelku. Harpagon, nepustí ani korunu navíc. Nevěř mu, pábiteli... A po příbězích saháme, když je nám těžko, abychom načerpali sílu z vyprávění těch, které považujeme za silnější.

Oslovili jsme osobnosti, kterých si vážíme, aby se s námi podělili o svá zásadní témata a svázali je do balíčku. Aby vybrali několik srdcových knížek, které urazily trnitou cestu od malých nakladatelů na pulty knihkupectví nebo virtuální police e-shopů, zabalili je pro vás, vymysleli pro ně nálepku a poslali je za vámi. Některé balíčky voní mořem, další jsou zelené jako šnytlík na záhonu, ukrutně vtipné, něžně hravé nebo tajemné. A všechny vyprávějí příběhy na určité téma.

Osobnosti, kterým věříme, jsou pro nás i pro vás zárukou, že knižní balíček nebude snůška blbostí. Můžete ho s klidným svědomím objednat nejen pro sebe, ale i pro svou rodinu a kamarády, aniž byste se museli hodiny a hodiny probírat reálnou nebo virtuální nabídkou knihkupectví. Stačí se držet tématu.

Proč jsou naše balíčky „více než“? Protože jsou složené z titulů malých nakladatelů, ke kterým se běžně nedostanete. A protože peníze z našich balíčků míří přímo k nim. To oni nesou při vydávání titulů největší náklady a riziko, a přitom čekají dlouhé měsíce na platby od distributorů, kteří běžně spolknou skoro polovinu výdělku. Navíc v každém balíčku najdete kousek s drobnou vadou na kráse, kvůli které nemůže jít do prodeje, ale čtenář si jí možná ani nevšimne. My vám ho přihodíme zdarma a vy si díky tomu můžete připadat jako skutečný „book-saver“. Tak co? Jdete do toho?