Moje knihovna jen s komiksy čítá stovky skvělých kousků, strašně těžko bych mezi nimi rozdával medaile, ale musel jsem! Co by to bylo za výběr, kdybych si za ním nestál! To by byla jenom taková nafouklá bublina! Což by tedy zrovna u komiksů tolik nevadilo.

Můj finální seznam byl ovlivněn nejen mým pokřiveným estetickým vnímáním, ale i vnějšími faktory. Třeba jsem opravdu nemohl zařadit komiksy, které jsou vyprodané. To by šlo fakt blbě – a objíždět antikvariáty je dost proti smyslu celé Linky451. Stejně tak nemáme domluvené všechny nakladatele, snažili jsme se zapojit především ty malé a střední.

Balíček Temná brána najdete zde!

.

A určitě jsem nechtěl sahat jen po nejslavnějších značkách. Batman, Spider-Man, Avengers, Hellboy – mám je všechny moc rád, ale trochu doufám, že vám tímhle balíčkem i rozšířím obzory. Nakonec jsou to dost temné kousky, čert ví, co to vypovídá o mém podvědomí, doufám, že cosi v tom smyslu, že žiju příliš hezký a klidný život!

Z pekla asi znáte, už jenom díky filmovému zpracování, ale další 3 komiksy třeba ne.

Fell: Kruté město je od mého oblíbeného Warrena Ellise, tady někde jsem se naučil mít rád komiksy, které nejsou líbivě nakreslené.

K Fatale mám velmi osobní vztah, jako jeden z nemnoha mě bavil tak, že jsem jej přečetl ještě v originále.

A Americký upír je Scott Snyder (pracoval na Batmanech, Supermanech i Bažináčovi) a Stephen King dohromady, což prostě musíte doma mít.

V balíčku samotném najdete kromě skvělých komiksů i detailněji rozepsáno, proč jsem nominoval právě tuhle fantastickou čtyřku, a ne třeba Fantastic Four. A jako bonus, stejně jako u všech našich balíčků, získáte Zachráněnou knížku.

Mikoláš Tuček