Děti nebaví jen tak ležet na dece a opalovat se. Nebaví je ani čekat v restauraci, než dostanou řízek. Nudí se při čekání na lanovku i v autobuse cestou na výlet. Když jim ale dáte do ruky některou ze zábavných knížek plných vtipných hádanek, nuda se rázem promění ve velkou zábavu. A to i pro dospělé. Věděli jste například, že pes má ocas proto, aby nemusel vrtět levou zadní?

 

Balíček plný luštěnin na prázdniny ZDE!

 

Zábavné úkoly a luštění - 1000 samolepek koně
Nakladatelství SUN, 2019

Málokterá holka nemá ráda koně. Malé i velké touží po tom zacválat si krajinou. Nemáte doma živý exemplář lichokopytníka? Nevadí. Pořiďte dětem na prázdniny zábavné koňské luštění. Čeká je hromada úkolů, zajímavých informací o koních a jejich chovu a k tomu kupa samolepek. Můžou si tak vytvořit originální koňskou knížku.

Procvičování osmisměrky a křížovky
Nakladateství SUN, 2020

Děcka, která se nemohou dočkat, až zase začne škola, potěší soubor osmisměrek a křížovek k procvičení mozkových závitů. A koho nebaví písmenka, ten se může ponořit do obrázkových úkolů, hledat rozdíly a zjišťovat, která věc nebo zvířátko nepatří do obrázku. S tak zábavnou knížkou zvládnete i cestu do Chorvatska.

Hádanky a luštěniny
Jiří Žáček, Nakladatelství Šulc-Švarc, 2018

Kdo je na světě jen jeden? Která hruška je vidět i v potmě? A jakých ptáků je nejvíc? Jiří Žáček zkrátka umí zakuklit i obyčejné věci do vtipné hádanky. A je toho mnohem víc. Spoustu rozmanitých rébusů a luštěnin, vtipných říkadel, příběhů s otázkami a her doprovodily veselé obrázky Olgy Ptáčkové.

Hledej a objevuj zvířátka a mláďátka
Nakladatelství SUN, 2020

Jaká zvířata žijí v Severní Americe v lesích Kanady nebo v Amazonském pralese? Víte, že rosomák dokáže ulovit i soba? A patří panda do Skalistých hor? Bohatě ilustrovaná knížka pro malé milovníky přírody nabízí hromadu informací o zvířátkách a jejich věrná vyobrazení, ale také chytáky, díky kterým si mohou potrénovat postřeh.

Hádanky a luštěniny do školy a na prázdniny
Jiří Žáček, Nakladatelství Šulc-Švarc, 2016

Nová kniha Žáčkových Hádanek a luštěnin do školy i na prázdniny přináší nejen hádanky, rébusy a vtipné příběhy, ale i pranostiky, jazykolamy, zeměpisné kvízy a křížovky. Větší děti si mohou vyzkoušet, jestli nezapomněly přes prázdniny vyjmenovaná slova. A rodiče, kteří ví samozřejmě všechno na světě, mohou odpovědi zkontrolovat pomocí klíče na posledních stránkách.