Moc dobře víme, že Sherlock Holmes žije a je vzorem všech, kteří jdou po krku zločinu. I my jsme si zahráli na detektivy a odhalili jsme pro vás čtyři detektivky, za které by se nemusel stydět ani Arthur Conan Doyle. Příběhy zločinu se v nich proplétají, aby vyústily ve více či méně překvapivá rozuzlení, a nenechají vás vydechnout, dokud nedočtete až do konce.

 

Balíček mezinárodní detektivky ZDE!

 

Dcera Krále močálů
Karen Dionne, Nakladatelství Slovart, 2017

Když neslavně známý únosce dětí Král močálů uteče z přísně střeženého vězení uprostřed michiganské divočiny, je si Helena Pelletierová jistá, že je schopná ho vystopovat. Vždyť znalostmi rozlehlých močálů se Králi nemůže nikdo vyrovnat kromě Heleny, jeho vlastní dcery. Postupně zjišťuje, že útěk z vězení byl jen první krok v otcově promyšleném plánu. Jeho cílem je totiž unést ji i její dvě malé dcerky. V této hře o přežití musí Helena využít vše, co se od otce naučila…

Dívka, která musí zemřít
David Lagercrantz, Nakladatelství Host, 2019

V jednom ze stockholmských parků se najde tělo zuboženého žebráka s amputovanými prsty na rukou i nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit dojmu, že s mrtvým je něco v nepořádku. Spojí se proto s Mikaelem Blomkvistem, který požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou. Ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. V závěrečném dílu série Milénium se Lisbeth rozhodne stát se z kořisti šelmou.

Umrlčí cesta
Peter May, Nakladatelství Host, 2016

Pokud byste někoho zabili, pamatovali byste si to. Nebo snad ne? Bestsellerový autor, který prodal již miliony výtisků, se vrací na Vnější Hebridy. Příběh sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život. Co spojuje neznámého muže, kterého vyplavilo moře na opuštěné pláži, detektiva George Gunna, který nalezl ve staré kapli muže utlučeného k smrti, a dívku, která se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce?

Psychohry
Leona Deakinová, Nakladatelství Jota, 2019

Čtyři cizí lidé jsou nezvěstní. Na místě jejich posledního výskytu pokaždé zůstane přání k narozeninám, kde stojí: Dárek pro tebe je tahle hra. Máš odvahu hrát? Policie se nijak neznepokojuje, rodiny zmizelých však šílí strachem a psycholožka a soukromá detektivka Augusta Bloomová se nechá svým kolegou Marcusem Jamesonem, bývalým špionem z MI6, přesvědčit, aby se pustili do pátrání na vlastní pěst. Jak Bloomová proniká stále hlouběji do životů pohřešovaných, přichází na to, že všechny něco spojuje...