Náš projekt Linka451 je pokračováním dobrovolnické aktivity, která vznikla v době koronakrize. V dubnu totiž tým kolem online pořadu BLate Night Show udělal aktivitu na záchranu malých a středních nakladatelů, kterým tržby ze dne na dne spadly na nulu. A vlastně, proč plýtvat elektronickým inkoustem, když si o tom můžeme pustit video…

Mikoláš Tuček, herní novinář a televizní moderátor, to během 8 minut shrnul v podstatě všechno. Linka451 je komerční projekt, nicméně hlavní cíl je stále jasný – pomáhat nakladatelům. Chceme být stabilním a pravidelným příjmem pro tyto nakladatele, dalším kanálem v jejich distribuční síti a s lepšími podmínkami, než dostávají u velkých distribucí.

Bez nakladatelů prostě knížky nebudou.

Na oplátku nabízíme tématické výběry sestavené odborníky nebo zajímavými osobnostmi. Do balíčků pak dáváme vždy něco navíc, dárky, věnování, podpisy autora či osobní dopisy. A také zachráněnou knížku. To nejlepší na tom ale je, že se třeba dostanete i k titulům, které byste si normálně ani nekoupili, protože je na poličkách knihkupectví zastíní větší a zářivější autorská jména.

Tým Linka451