Klikněte pro více produktů.
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Náš příběh

451o Fahrenheita je klasický román
Ray Bradburryho a teplota, při které hoří papír.


V době koronakrize jsme vytvořili dobročinnou aktivitu Linka451 – zachraňte knížky! a díky zapojení veřejnosti jsme nakladatelům poslali přes 3 miliony korun. V době nejistoty a takřka nulových prodejů šlo o pomoc, která řadě malých nakladatelů pomohla přečkat tuto bláznivou dobu.

Projekt Linka451.cz, na kterém jste nyní, na těchto cílech a hodnotách staví. Knižní trh se z krize stále vzpamatovává a není vůbec jisté, co se stane dál. Nemluvě o podpoře od státu. Nakladatelé jsou tak stále v problémech a vydávání nových knížek je v ohrožení.

 

Kdo za projektem stojí?

Mikoláš Tuček

Mikoláš Tuček
milovník knih a komiksů všeho druhu, moderátor a autor původní Linky451, která pomocí crowdfundingu pomohla nakladatelům

Lukáš Bašta

Lukáš Bašta

fanoušek vědecké fantastiky a taktéž autor původní Linky451, která pomohla zachránit nejeden sci-fi román

Veronika Baštová

Veronika Baštová

nakladatelka malého rodinného nakladatelství Šulc-Švarc, vydávající českou beletrii, ale v portfoliu najdete i nestárnoucí klasiku Saturnin

Nina Roubíčková


Nina Roubíčková

majitelka Nakladatelsví Sun, která podporuje vše nové a zároveň rozumí každodennímu podnikání

Proto jsme se rozhodli v aktivitě pokračovat, ba jí dokonce profesionalizovat. Tak, aby z toho profitovali jak čeští knihomolové, tak i nakladatelé. Na nové Lince451 si tak můžete vybírat z originálních tematických knižních balíčků a získat několik dalších výhod.
 

1.  Všechny knížky sestavuje odborník nebo osobnost. Vždy tak máte jistotu, že jde o zajímavé čtení, a často tak můžete objevit i tituly či autory, které by vás v knihkupectví normálně minuly.
 
2.  Balíčky s podpisem autorů. Snažíme se milovníky knih přiblížit nakladatelům a samotným autorům, ve vybraných edicích pak najdete knížky s autorskými autogramy.
 
3.  Peníze rovnou nakladatelům. Běžně nakladatelé čekají na platby i několik měsíců, my naopak platíme během čtrnácti dnů. Nakladatelé tak mohou mnohem lépe fungovat a investovat do nových titulů.

Skutečně zachraňujete knížky!

 

Každý nakladatel má totiž knížky, které nikdo nechce. Drobné poškození, jedna tiskařská chybka a z knížky do prodeje je najednou knížka osamělá. Je velká škoda takové produkty pálit a proto je dáváme k balíčkům zcela zdarma, aby u vás doma v knihovně našli nový domov. Na čtení totiž tato drobná poškození nemají žádný vliv a jako čtenář si jich třeba ani nevšimnete.

Nechci slevu zadarmo…

 

V původním projektu Linka451, který probíhal na Startovač.cz, byly balíčky knížek za výhodnou cenu. Člověk sice nevěděl, co přesně kupuje, jenom věděl, že pomůže nakladateli a nakladatel se mu odmění tím, že mu knížek dá více. Tento model nicméně není na nové Lince451 udržitelný – naším cílem je pomáhat nakladatelům, aby měli dost peněz a mohli dál fungovat a vydávat nové tituly. V tomto ohledu tedy necílíme hlavně na slevu (tou bychom ani nemohli konkurovat např. velkým distribucím), ale cílíme hlavně na přidanou hodnotu. Chceme, abyste z balíčků měli dobrý pocit a dostali navíc něco, co vám jinde nenabídnou.

Děkujeme za podporu!

Menu

Nastavení

Klikněte pro více produktů.
Nebyly nalezeny žádné produkty.

Vytvořte si účet na uložení oblíbených položek.

Přihlásit se

Pro použití Seznamu přání vytvořte účet

Přihlásit se