Click for more products.
No produts were found.

Náš příběh

451o Fahrenheita je klasický román
Ray Bradburryho a teplota, při které hoří papír.


V době koronakrize jsme vytvořili dobročinnou aktivitu Linka451 – zachraňte knížky! a díky zapojení veřejnosti jsme nakladatelům poslali přes 3 miliony korun. V době nejistoty a takřka nulových prodejů šlo o pomoc, která řadě malých nakladatelů pomohla přečkat tuto bláznivou dobu.

Projekt Linka451.cz, na kterém jste nyní, na těchto cílech a hodnotách staví. Knižní trh se z krize stále vzpamatovává a není vůbec jisté, co se stane dál. Nemluvě o podpoře od státu. Nakladatelé jsou tak stále v problémech a vydávání nových knížek je v ohrožení.

 

Kdo za projektem stojí?

Mikoláš Tuček

Mikoláš Tuček
milovník knih a komiksů všeho druhu, moderátor a autor původní Linky451, která pomocí crowdfundingu pomohla nakladatelům

Lukáš Bašta

Lukáš Bašta

fanoušek vědecké fantastiky a taktéž autor původní Linky451, která pomohla zachránit nejeden sci-fi román

Veronika Baštová

Veronika Baštová

nakladatelka malého rodinného nakladatelství Šulc-Švarc, vydávající českou beletrii, ale v portfoliu najdete i nestárnoucí klasiku Saturnin

Nina Roubíčková


Nina Roubíčková

majitelka Nakladatelsví Sun, která podporuje vše nové a zároveň rozumí každodennímu podnikání

Proto jsme se rozhodli v aktivitě pokračovat, ba jí dokonce profesionalizovat. Tak, aby z toho profitovali jak čeští knihomolové, tak i nakladatelé. Na nové Lince451 si tak můžete vybírat z originálních tematických knižních balíčků a získat několik dalších výhod.
 

1.  Všechny knížky sestavuje odborník nebo osobnost. Vždy tak máte jistotu, že jde o zajímavé čtení, a často tak můžete objevit i tituly či autory, které by vás v knihkupectví normálně minuly.
 
2.  Balíčky s podpisem autorů. Snažíme se milovníky knih přiblížit nakladatelům a samotným autorům, ve vybraných edicích pak najdete knížky s autorskými autogramy.
 
3.  Peníze rovnou nakladatelům. Běžně nakladatelé čekají na platby i několik měsíců, my naopak platíme během čtrnácti dnů. Nakladatelé tak mohou mnohem lépe fungovat a investovat do nových titulů.

Skutečně zachraňujete knížky!

 

Každý nakladatel má totiž knížky, které nikdo nechce. Drobné poškození, jedna tiskařská chybka a z knížky do prodeje je najednou knížka osamělá. Je velká škoda takové produkty pálit a proto je dáváme k balíčkům zcela zdarma, aby u vás doma v knihovně našli nový domov. Na čtení totiž tato drobná poškození nemají žádný vliv a jako čtenář si jich třeba ani nevšimnete.

Nechci slevu zadarmo…

 

V původním projektu Linka451, který probíhal na Startovač.cz, byly balíčky knížek za výhodnou cenu. Člověk sice nevěděl, co přesně kupuje, jenom věděl, že pomůže nakladateli a nakladatel se mu odmění tím, že mu knížek dá více. Tento model nicméně není na nové Lince451 udržitelný – naším cílem je pomáhat nakladatelům, aby měli dost peněz a mohli dál fungovat a vydávat nové tituly. V tomto ohledu tedy necílíme hlavně na slevu (tou bychom ani nemohli konkurovat např. velkým distribucím), ale cílíme hlavně na přidanou hodnotu. Chceme, abyste z balíčků měli dobrý pocit a dostali navíc něco, co vám jinde nenabídnou.

Děkujeme za podporu!

Menu

Settings

Click for more products.
No produts were found.

Create a free account to save loved items.

Sign in

Pro použití Seznamu přání vytvořte účet

Sign in